Zima w Krakowie 2023/2024: Twój Przewodnik po Atrakcjach Miasta

22 listopada 2023

Odkryj magię zimy w Krakowie - od jarmarków po lodowiska, znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz na udany urlop zimowy!
Zima w Krakowie 2023/2024: Twój Przewodnik po Atrakcjach Miasta
22 listopada 2023

Zima w Krakowie 2023/2024: Twój Przewodnik po Atrakcjach Miasta

Zima w Krakowie – Magiczna Aura

Zima w Krakowie rozpoczyna się bajkowymi pejzażami już pod koniec listopada, kiedy to zazwyczaj spada pierwszy śnieg. Średnie temperatury w grudniu oscylują wokół 0°C, w styczniu mogą spadać do -3°C, a luty często przywita nas temperaturą około -1°C. Zdarzają się również dni, gdy temperatura spada poniżej -10°C. Te chłodne miesiące przynoszą nie tylko mroźne powietrze, ale i mnóstwo możliwości do odkrywania uroków miasta.

wawel castle krakow at winter

Zimowe Atrakcje w Krakowie

Zima w Krakowie to idealny czas na wieczory w lokalnych kawiarniach i restauracjach, gdzie przy filiżance herbaty lub kubku grzanego wina można planować swoje kolejne dni. To również świetna okazja, aby odwiedzić liczne muzea i galerie. Zobaczyć "Damę z Gronostajem" w muzeum książąt Czartoryskich czy zwiedzić słynną Fabrykę Oskara Schindlera. Dodatkowo warto zimą w Krakowie spróbować:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie (24 listopada - 1 stycznia)

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym to serce zimowego Krakowa. Zanurz się w atmosferze pełnej świątecznych dekoracji, tradycyjnych stoisk z rękodziełem i lokalnymi przysmakami.

krakow christmast market cottage chese oscypek

Sylwester w Krakowie

Chociaż od 2020 roku oficjalne miejskie obchody Sylwestra na Krakowskim Rynku Głównym zostały zawieszone, miasto tętni życiem dzięki licznym imprezom i balom. Szczególnie ciekawą pozycją jest bal Sylwestrowy w Kopalni Soli Wieliczka, gdzie goście witają Nowy Rok w przepięknej solnej sali balowej umieszczonej na głębokości 125 m pod ziemią.

fireworks in hand New Year's Eve

Kopalnia Soli Wieliczka Zimą

Ta znakomita kopalnia soli, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to nie tylko zabytek, ale i idealne miejsce na zimową wycieczkę (nie tylko w Sylwestra). Stabilna temperatura 14-16°C pozwala na komfortowe zwiedzanie bez względu na mrozy na zewnątrz.

salt altar in the underground chapel in the Wieliczka Salt Mine

Park Świateł w Parku Doświadczeń Stanisława Lema

Park zamienia się zimą w bajkową krainę świateł, w tym roku inspirowaną Smerfami. To idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi, gdzie każdy kąt parku ożywa barwami i blaskiem.

smurfs park of lights Krakow winter

Winter Kingdom w Energylandii (25.11.2023 - 21.01.2024)

Odkryj zimową krainę pełną atrakcji: od największego Ogrodu Świateł w Polsce, przez lodowisko, aż po spotkania z Mikołajem. Do tego warsztaty, świąteczne pokazy i miliony światełek, które sprawią, że Twoja wizyta będzie niezapomniana.

winter kingdom at energylandia amusement park winter

Lodowiska na Świeżym Powietrzu w Krakowie

Zima to czas, gdy w Krakowie powstaje wiele lodowisk, z których najciekawszym jest to w parku Jordana. Alejki parkowe przekształcają się w lodowe tory, na drzewach rozwieszone są lampki, idealny klimat na romantyczną przejażdżkę.

couple on the ice rink image generated by AI

Relaks w Termach Chochołowskich

Termalne baseny z widokiem na majestatyczne szczyty ośnieżonych Tatr to doskonałe miejsce na relaks. Ciepło termalnych wód kontrastuje z zimowym krajobrazem, tworząc niezapomniane wrażenia. Ponadto sesja w termalnych wodach doskonale wpływa na zdrowie.

Chochołów thermal baths at night

Szopki Krakowskie – Unikatowe Dzieła Sztuki

Szopki krakowskie to wyjątkowy element kultury Krakowa, wyróżniający się bogatą historią i niepowtarzalnym stylem. Te barwne, często inspirowane znaczącymi budowlami miasta, jak Kościół Mariacki czy Wawel, dzieła są symbolem lokalnego folkloru. Początki tradycji sięgają XIX wieku i związane są z murarzami, którzy zimą tworzyli szopki jako dodatkowe źródło dochodu. Co roku w Krakowie odbywa się konkurs na najpiękniejszą szopkę, przyciągając zarówno twórców, jak i turystów. Szopki krakowskie to nie tylko świąteczna atrakcja, ale także okazja do podziwiania niezwykłego połączenia sztuki, historii i tradycji tego malowniczego miasta.

Krakow nativity scene concept generated by AI

Podsumowanie

Kraków zimą to miejsce pełne magii i różnorodności – każdy znajdzie tu coś dla siebie. To idealny czas, aby odkryć uroki tego historycznego miasta - smakować, zwiedzać i poznawać Kraków zimą to czysta przyjemność. Tylko nie zapomnijcie spakować ciepłych skarpet!

Wstecz

Dodaj komentarz

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisać swoje imię
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...