Kraków

Przegląd

Miasto, w którym historia jest wciąż żywa

Miasto w którym historia jest wciąż żywa. Pełen zabytków, kultury i legend Kraków, od wieków przyciąga gości z całego świata. Dawna stolica Polski, siedziba królów i… studentów, gdyż to właśnie tu założono jeden z pierwszych uniwersytetów na świecie. 
Liczne muzea, galerie, zabytki – ale też restauracje i puby – sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Natury także nie brakuje: miasto jest ulokowane pośród uroczych dolinek pełnych skał i jaskiń powstałych w okresie jurajskim. 
Sercem Krakowa jest stale tętniące życiem Stare Miasto złożone z pięknych kamienic i zabytkowych kościołów, z zachwycającą gotycką bazyliką Mariacką na czele. To przez Stare Miasto wiódł Trakt Królewski, którym poruszali się władcy i ich najznamienitsi goście, by w końcu dotrzeć na Wzgórze Wawelskie. Tam znajduje się kolejna perła krakowskiej architektury – zamek królewski wraz z katedrą.
Stamtąd już tylko krótki spacer dzieli nas od Kazimierza, niegdyś osobnego miasta, a dziś jednej z najbardziej unikatowych dzielnic Krakowa. Wiekowe synagogi, bary ukryte za zabytkowymi szyldami dawnych sklepików, plątanina placyków i ciasnych uliczek zachwycą każdego. 
Po drugiej stronie Wisły znajduje się Podgórze będące świadkiem tragicznej historii – w czasie wojny właśnie tam mieściło się getto oraz słynna fabryka Oskara Schindlera. 
Warta zwiedzenia jest także Nowa Huta, żywy relikt PRL-u i urzeczywistniony koncept miasta idealnego zgodnego z duchem komunizmu. Można tam nawet zwiedzić jeden z podziemnych bunkrów przeciwatomowych.

Kontakt

Urząd Miasta Krakowa
pl. Wszystkich Świętych 3-4
31-004 Kraków
12 616 1360
www.krakow.pl

Lokalizacja

FAQ

 Kraków położony jest na południu Polski. Jest stolicą województwa małopolskiego.

W Krakowie nie możesz przegapić zabytków Starego Miasta, Kazimierza. Koniecznie odwiedź Wawel, Fabrykę Schindlera, zobacz Damę z Gronostajem. Kraków to też świetna baza wypadowa dla wycieczki do kopalni soli w Wieliczce, oraz do miejsca pamięci i muzeum Auschwitz-Birkenau.

W Krakowie według Urzędu statystycznego jest obecnie ponad 765 000 mieszkańców. 

W Krakowie odbywają się liczne festiwale m.in.: Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Muzyki Filmowej, Off Camera, Sacrum Profanum, Misteria Paschalia, Studencki Festiwal Piosenki, Wielka Parada Smoków, Etiuda & Anima, Conrad Festiwal i wiele, wiele innych. Kraków słynie z wydarzeń kulturalnych, filmowych, muzycznych, teatralnych, naukowych oraz z imprez cyklicznych.

Baza gastronomiczna w Krakowie jest bardzo bogata, każdy znajdzie coś dla siebie - od barów mlecznych po restauracje wyróżnione w światowej klasy przewodnikach kulinarnych. Najwięcej obiektów znajduje się na Starym Mieście i Kaźmierzu. 

Kraków nie jest drogim miastem. Jest znacznie tańszy niż popularne miasta w Europie jak na przykład Paryż, Wiedeń czy Mediolan.

Publicznym transportem (pociąg, autobus) lub taksówkami, uberem, boltem czy free-now.

W Krakowie jest pięć kopców: najstarszymi są kopce Krakusa oraz Wandy, najbardziej popularnym jest kopiec Kościuszki. Największym jest kopiec Piłsudskiego, a najmłodszym kopiec Jana Pawła II.

Opinie

4.8 (10 opinii)

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...