Szopki Krakowskie - Fenomen na Światową Skalę

11 grudnia 2023

Odkryj Szopki Krakowskie, które łączą historię Krakowa z bożonarodzeniowymi motywami i komentują współczesność
Szopki Krakowskie - Fenomen na Światową Skalę

Szopki Krakowskie - Fenomen na Światową Skalę

Co to są Szopki Krakowskie?

Szopki krakowskie to unikalne, wielopoziomowe i bogato zdobione budowle, łączące elementy zabytkowej architektury Krakowa z bożonarodzeniową scenerią. Reprezentują one zarówno tradycyjne motywy bożonarodzeniowe, jak i bogatą historię Krakowa.

Szopki Jako Komentarz Społeczny i Kulturowy

Szopki krakowskie często nawiązują do aktualnych wydarzeń i komentują rzeczywistość. Znajdziemy w nich odniesienia do historycznych postaci, znaczących zdarzeń, a także bieżących problemów społecznych i politycznych. Są one zatem nie tylko dziełami artystycznymi, ale również formą komunikacji społecznej.

Rekordowy Rok dla Szopek Krakowskich

W 2023 roku Konkurs Szopek Krakowskich pobił rekord z ponad 230 zgłoszonymi pracami, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu i uznaniu tych dzieł.

UNESCO i Międzynarodowe Uznanie

Tradycja tworzenia szopek krakowskich została wpisana na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, co podkreśla jej znaczenie kulturowe i artystyczne.

Fenomen Szopki Krakowskiej

Szopka krakowska to połączenie tradycji z nowoczesnością, lokalnego dziedzictwa z uniwersalnymi motywami bożonarodzeniowymi, co sprawia, że jest unikalna na skalę światową.

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...