Loading...

Począwszy od 15 czerwca, zwiedzający Miejsce Pamięci Auschwitz będą korzystać z nowo utworzonego Centrum Obsługi Odwiedzających, położonego przy ul. Więźniów Oświęcimia 55. To tutaj zaczyna się zwiedzanie Muzeum, z podziemnymi przejściami służącymi do wstępu i wyjścia z terenu Miejsca Pamięci.

Nowo powstałe centrum mieści się w zabytkowych budynkach związanymi z historią obozu, które stają się teraz dostępne dla zwiedzających. Wszystkie udogodnienia są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Część przestrzeni została przekształcona na potrzeby Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Znajduje się tu również punkt informacyjny o ofiarach niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. W związku z powstaniem centrum, sugeruje się zmianę drogi dojazdowej do Muzeum. Proponowany wjazd od 15 czerwca to ul. Więźniów Oświęcimia od strony ul. Legionów (DW 933) GPS Centrum Obsługi Odwiedzających to: 50°01'47.2"N 19°12'17.3”E lub 50.029763, 19.204816.

Nowe centrum zostało zbudowane w bezpośredniej bliskości terenu byłego obozu. Projekt obejmuje budynek wejściowy, który oferuje księgarnię, przestrzeń gastronomiczną, parking dla autokarów i samochodów osobowych, przechowalnię bagażu oraz toalety. Zmodernizowano także salę kinową, gdzie odwiedzający mogą obejrzeć film wprowadzający

Obok centrum powstaje trzypiętrowy hostel. Tworzona w ten sposób baza noclegowa zapewni przyszłym wolontariuszom, praktykantom i uczestnikom długotrwałych pobytów studyjnych, konferencji czy seminariów odpowiednie zakwaterowanie. Finansowanie tych inwestycji pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu państwa, wsparcia od Ronalda S. Laudera oraz Joela i Ulriki Citron, dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków własnych Muzeum

Dzięki realizacji tego projektu, uratowano przed zniszczeniem historyczny budynek, który podczas funkcjonowania obozu służył jako rzeźnia i mleczarnia

Projekt był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa NarPocząwszy od 15 czerwca, zwiedzający Miejsce Pamięci Auschwitz będą korzystać z nowo utworzonego Centrum Obsługi Odwiedzających, położonego przy ul. Więźniów Oświęcimia 55. To tutaj zaczyna się zwiedzanie Muzeum, z podziemnymi przejściami służącymi do wstępu i wyjścia z terenu Miejsca Pamięci.

Źródło: oficjalna witryna Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...