79. Rocznica Wyzwolenia Auschwitz: Upamiętnienie Tragedii i Hołd Ofiarom

4 stycznia 2024

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Hołd ofiarom, transmisja uroczystości, edukacja o Holokauście
79. Rocznica Wyzwolenia Auschwitz: Upamiętnienie Tragedii i Hołd Ofiarom

79. Rocznica Wyzwolenia Auschwitz: Upamiętnienie Tragedii i Hołd Ofiarom

Wstęp do Uroczystości

27 stycznia 2024 roku obchodzić będziemy 79. rocznicę wyzwolenia Auschwitz, symbolu okrucieństwa II wojny światowej i miejsca, które stało się wiecznym przypomnieniem o milionach niewinnych ofiar Holokaustu. Pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, świat spojrzy raz jeszcze na jedno z najciemniejszych miejsc w ludzkiej historii, aby przypomnieć sobie o jego tragicznych lekcjach.

Centralny Motyw Uroczystości: Człowiek i Pamięć

Przewodnim motywem tegorocznych obchodów jest człowiek - ofiara, która poniosła największą cenę podczas Zagłady. Twarzami ludzi więzionych w Auschwitz, uwiecznionymi na rysunkach wykonanych w czasie istnienia obozu, organizatorzy pragną przypomnieć światu o indywidualnym wymiarze tragedii. Pamięć o człowieku, jak zauważa dyrektor Muzeum Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński, jest kluczowa dla zrozumienia głębi doświadczeń związanych z tym miejscem.

Transmisja z Obchodów Wyzwolenia Auschwitz

W obliczu 79. rocznicy, wszystkie wydarzenia związane z rocznicą będą dostępne dla globalnej publiczności dzięki transmisji na żywo na stronie www.auschwitz.org oraz na oficjalnym kanale Muzeum Auschwitz na YouTube. To umożliwi milionom osób na całym świecie uczestnictwo w uroczystościach, nawet jeśli nie mogą być fizycznie obecni w miejscu, które stało się wiecznym świadkiem historii.

Edukacja

Misją Muzeum Auschwitz jest nie tylko zachowanie miejsca pamięci, ale również edukacja i przekazywanie przesłania o konieczności budowania pokoju i tolerancji. Dzięki kontynuacji uroczystości i działalności edukacyjnej, takiej jak lekcje internetowe i podcasty „O Auschwitz”, muzeum zapewnia, że pamięć o tych wydarzeniach pozostanie żywa i będzie przekazywana kolejnym pokoleniom.


Źródło: 79. Rocznica wyzwolenia Auschwitz - Zapowiedź

Przypis: Transmisja obchodów będzie dostępna na kanale YouTube Muzeum Auschwitz.

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...