Loading...

Otwarcie III Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce 2023 – spektakl sportu i kultury

Stadion Wisły w Krakowie stanie się centrum największych sportowych emocji w Europie

Kraków, 21 czerwca 2023 – Po czterech latach intensywnych przygotowań, dzisiaj Kraków i Małopolska staną się areną dla najlepszych sportowców z całego kontynentu, na otwarciu III Igrzysk Europejskich. Ceremonia otwarcia, która rozpocznie się o godz. 20.30 na odnowionym stadionie Wisły, przyciągnie uwagę Europy i świata, łącząc elementy sportowe i kulturalne w niezapomnianym widowisku.

Europejski sport spotyka się w Krakowie i Małopolsce

Podczas igrzysk, które potrwają do 2 lipca, sportowcy z 48 krajów będą rywalizować w 29 dyscyplinach. Całe wydarzenie będzie transmitowane telewizyjnie do 50 krajów, co pozwoli widzom na całym świecie przeżyć to emocjonujące wydarzenie. Uczestnicy zawodów będą rywalizować nie tylko w Krakowie, ale również w 12 innych miastach Małopolski.

Spyros Capralos, prezydent Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich, podczas głównej konferencji przed rozpoczęciem igrzysk, podkreślił rolę Polski w rozwoju europejskiego sportu i dziękował za zaangażowanie polskich władz w organizację igrzysk. Jak mówił, dzięki dobrej współpracy Igrzyska nabrały prestiżu.

Inwestycja w przyszłość sportu i regionu

Przygotowania do Igrzysk wiązały się z ogromnymi inwestycjami w infrastrukturę sportową w regionie. Koszty organizacyjne igrzysk wyniosły 466 mln zł, z czego rząd przekazał 266 mln zł, a Kraków i Małopolska przeznaczyły po 100 mln zł. Dodatkowe 350 mln zł rząd przeznaczył na inwestycje infrastrukturalne, a 150 mln zł na przedsięwzięcia sportowe.

Ceremonia otwarcia – spektakl sportu i kultury

Ceremonia otwarcia, która odbędzie się na stadionie Wisły, ma być wyjątkowym połączeniem sportu i artystycznego widowiska. Wydarzenie obejmie przemarsz przedstawicieli wszystkich 48 reprezentacji biorących udział w zawodach, zapalenie znicza z Ogniem Pokoju oraz występy gwiazd muzyki.

W części muzycznej na scenie wystąpią: Tribbs, znanego z przebojów popowych, oraz zespół Zakopower, prezentujący polską muzykę różnych gatunków.

Ogień Pokoju, zapalony w Rzymie, po przemierzeniu całej Polski dotarł do Krakowa. Zapalenie znicza z tym ogniem będzie punktem kulminacyjnym ceremonii otwarcia.

Nadchodzą emocje

Marcin Nowak, prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023, podkreślił, że rozpalenie Ognia Pokoju to moment, którego Polacy nie zapomną przez wiele lat. „To jest początek dwutygodniowego święta sportu, które potrwa do 2 lipca. Pragniemy, aby było to wydarzenie zapamiętane na długie lata przez wszystkich uczestników i widzów” - powiedział Nowak.

Podczas Igrzysk Europejskich 2023 sportowcy będą rywalizować o miejsca na podium, a widzowie będą mogli kibicować swoim ulubieńcom, delektując się emocjami, które sport zawsze dostarcza. Kraków i Małopolska, serce europejskiego sportu, są gotowe na rozpoczęcie tej wielkiej imprezy.

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...