Małopolska

Przegląd

Odwiedzenie tego regionu będzie zawsze strzałem w dziesiątkę.

Jesteś miłośnikiem zwiedzania, odpoczynku na łonie natury, a może wolisz spędzać czas aktywnie? W Małopolsce znajdziesz wszystko czego potrzebujesz – piękne miasta, wspaniałe zabytki i niepowtarzalną architekturę, ważne historycznie miejsca, malowniczo położone wsie i skanseny, parki narodowe, majestatyczne pasma górskie i rowerowe szlaki turystyczne, a także smaczną, regionalną kuchnię. To czyni z Małopolski jeden z najczęściej odwiedzanych regionów Polski, do którego można wciąż wracać po więcej i więcej. Atrakcje, które oferuje województwo małopolskie są gwarancją odpoczynku i rozrywki dla całej rodziny.

Małopolska – co warto zobaczyć?
Zwiedzanie Małopolski warto rozpocząć od miasta królów i historycznej stolicy Polski. Kraków to jedna z najpopularniejszych destynacji na turystycznej mapie Polski i Europy. Każdego roku, przybywają tu turyści z całego świata, by poczuć niepowtarzalny klimat Starego Miasta z zachwycającą Bazyliką Mariacką i monumentalnym Zamkiem Królewskim. Koniecznie trzeba także odwiedzić krakowski Kazimierz, Kładką Ojca Bernatka udać się na Podgórze oraz do jego poprzemysłowej części – Zabłocia.
Wymieniając ciekawe miejsca na mapie Małopolski, szczególną uwagę warto zwrócić na zabytkową, wpisaną na listę UNESCO, kopalnię soli w Wieliczce wraz z tężniami solankowymi oraz Muzeum Żup Solnych. Jednym z najważniejszych historycznie miejsc województwa małopolskiego jest natomiast Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, które każdy powinien odwiedzić chociaż raz w życiu. Miejsce pamięci i muzeum zostało utworzone przy dwóch byłych nazistowskich obozach zagłady w Oświęcimiu (KL Auschwitz) oraz sąsiedniej Brzezince (KL Birkenau).
Planując dłuższy pobyt w Małopolsce, koniecznie należy uwzględnić czas na wycieczkę do Zakopanego - zimowej stolicy Polski wraz z otaczającymi ją majestatycznymi pasmami Tatr. Zakopane warto odwiedzić także latem, by zobaczyć charakterystyczną góralską zabudowę oraz spróbować regionalnych potraw na słynnych Krupówkach.

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Basztowa 22
31-156 Kraków
12 630 33 33
www.malopolska.pl

Lokalizacja

FAQ

Małopolska to historyczny region i jedno z 16 województw w Polsce. Znajduje się w południowo-wschodniej części kraju i obejmuje miasto Kraków, które pełni rolę stolicy regionalnej.

Niektóre z głównych atrakcji Małopolski to Stare Miasto w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau, Kopalnia Soli Wieliczka oraz przepiękne Zakopane i Tatry.

Małopolska jest dobrze połączona z innymi częściami kraju dzięki sieci kolejowej, autobusowej i drogowej. Lotnisko Kraków-Balice (Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II) pełni również funkcję ważnego węzła transportowego dla regionu.

Najlepszy czas na wizytę w Małopolsce zależy od Twoich zainteresowań. Wiosna i jesień są idealne na zwiedzanie i eksplorację miast, podczas gdy zima jest doskonała na narty i snowboard w Tatrach.

Tak, Małopolska jest domem dla kilku obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, w tym historycznego centrum Krakowa, Kopalni Soli Wieliczka i Bochnia oraz niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Niektóre tradycyjne potrawy, które warto spróbować w Małopolsce, to pierogi, placki ziemniaczane, kiełbasa i żurek.

Małopolska oferuje szeroką gamę zajęć na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki, jazda na rowerze górskim, narciarstwo i snowboard w Tatrach, a także spływy i kajakarstwo na rzece Dunajec.

Lesser-known attractions in Lesser Poland include the Wooden Churches of Southern Lesser Poland, the picturesque town of Lanckorona, and the Czorsztyn Castle located near the Czorsztyn Lake.

Tak, w Małopolsce dostępnych jest wiele wycieczek z przewodnikiem obejmujących różne atrakcje, takie jak Auschwitz-Birkenau, Kopalnia Soli Wieliczka i Tatry. Można również znaleźć wycieczki piesze po Krakowie i innych miastach regionu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wycieczek.

Opinie na temat

4.8 (10 opinii)

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...