Juwenalia Krakowskie 2023: Tydzień pełen muzyki i zabawy!

16 maja 2023

Odkryj atmosferę Juwenaliów Krakowskich 2023! Sprawdź program imprez na AGH, UJ, PK i UEK. Koncerty, dyskoteki, sport - wszystko, co musisz wiedzieć!
Juwenalia Krakowskie 2023: Tydzień pełen muzyki i zabawy!

Juwenalia Krakowskie 2023: Tydzień pełen muzyki i zabawy!

Juwenalia w Krakowie to jedna z najważniejszych i największych imprez muzycznych w Małopolsce, a w tym roku zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Od 16 do 21 maja studenci będą mogli cieszyć się pełnym tygodniem koncertów, dyskotek i innych wydarzeń, które na pewno umilą im czas przed nadchodzącą sesją letnią i obronami.

Cztery strefy muzycznego szaleństwa

Juwenalia Krakowskie podzielone są na cztery strefy: Plaża, Żaczek, Polibuda i Zielone. W trzech pierwszych organizowane będą koncerty, natomiast ostatnia ze stref stanie się miejscem sportowych rozgrywek.

Strefa Plaża – Juwenalia Krakowskie 2023 AGH

Strefa Plaża, zlokalizowana na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, to największa z czterech stref. Oficjalne otwarcie strefy zaplanowane jest na 11 maja, podczas JuweBefore w Klubie Studio. Studenci będą tam bawić się w oczekiwaniu na główne wydarzenia Juwenaliów.

Od 17 do 20 maja na Strefie Plaża odbywać się będą codzienne koncerty, na których wystąpią m.in. Kizo, Tribbs, PlanBe, Zeamsone, Szaran, Ralph Kaminski, Zalewski, Piotr Zioła, Nova Fala, Guzior, Skytech & Si Us Plau, Bracia Figo Fagot, VHS & Majki, Lady Pank, Nocny Kochanek, Myslovitz i the pajx. Bilety na koncerty w Strefie Plaża są dostępne online, a ceny, w zależności od puli, zaczynają się od 40 zł (studencki) lub 80 zł (normalny) w górę.

Podczas Juwenaliów, Akademia Górniczo-Hutnicza organizować będzie również liczne klubowe imprezy, które odbędą się w uwielbianym przez studentów Klubie Studio. Na juwenaliowych dyskotekach swoje skille zaprezentują najlepsi polscy dje i producenci.

Strefa Żaczek – Juwenalia Krakowskie 2023 UJ

Strefa Żaczek, organizowana przez Uniwersytet Jagielloński, rozpocznie swoją działalność 18 maja. Zgodnie z nazwą, odbywa się w Klubie Żaczek, jest jedyną strefą na terenie zamkniętej przestrzeni.

Koncerty w Strefie Żaczek będą odbywać się codziennie aż do 21 maja (niedziela), a wystąpią na nich: Brodka, Mery Spolsky, Ania Leon, happysad, Dżem, Joker's Kingdom

, Jan Rapowanie, Chivas, Opał, Blaga, IGO, Błażej Król oraz Sad Smiles. Bilety na koncerty w Strefie Żaczek są dostępne online, a ceny, w zależności od puli, zaczynają się od 40 zł (studencki) lub 80 zł (normalny) w górę.

Strefa Polibuda – Juwenalia Krakowskie 2023 PK

Swoją strefę będzie również miała Politechnika Krakowska. Polibuda, bo tak wdzięcznie się nazywa, mieścić się będzie na krakowskich Czyżynach, przy Wydziale Mechanicznym PK. W sobotę odbędzie się tam jeden jedyny koncert, na którym wystąpią: GIBBS, Kukon, Polska Wersja, Lenar oraz DJ Soina. Bilety na wydarzenie są wciąż dostępne online, a obecne ceny to: 60 zł (bilet studencki) lub 120 zł (normalny).

Politechnika Krakowska nie zapomina również o przedjuwenaliowym bifoerku. Zaprasza wszystkich studentów na JuweParty w Klubie Kwadrat, które odbędzie się 11 maja o godz. 21.00.

Juwenalia Krakowskie 2023 UEK

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie również nie pozostaje w tyle i organizuje własne, niezależne Juwenalia. W roku 2023 impreza ta trwała aż trzy tygodnie, oferując swoim uczestnikom bogaty program pełen różnorodnych atrakcji muzycznych i kulturowych.

UEK wyróżnia się na tle innych uczelni niezwykle zróżnicowanym programem. Nie brakowało tu wydarzeń, takich jak Fashion Night UEK (25 kwietnia), Zmagania UEK (26 kwietnia), Wybory Najmilszych UEK (26 kwietnia), UEK Gaming Stage (8 maja), X-tremalia UEK (9 maja) czy Przegląd Kapel Rockowych (Klub Kwadrat, 9 maja), który jest corocznym konkursem dla młodych muzyków.

Jury przeglądu wyłoniło 5 najlepszych zespołów, które miały okazję zagrać na scenie Klubu Kwadrat. Gościem specjalnym tego wydarzenia był zespół VIDEO.

Miłośnicy kinematografii z pewnością byli zadowoleni z Nocy Kinowej UEK (11 maja). Na Kampusie UEK odbył się pokaz filmów „Madagaskar” i „Sąsiedzi”. Seansom towarzyszył festiwal foodtrucków, który z pewnością zachwycił wszystkich miłośników dobrego jedzenia.

Kulminacją trzytygodniowej imprezy był wielki Koncert Główny, który odbył się na Kampusie UEK 12 maja. Wydarzenie rozpoczęło się o 16.30, a na scenie pojawili się znakomici artyści, tacy jak OKI, Szpaku, Wac Toja, Agnieszka Chylińska, Aronchupa & Little Sis Nora czy Bassjackers.

Juwenalia UEK to zdecydowanie więcej niż zwykła studencka zabawa. To prawdziwe święto kultury i muzyki, które co roku przyciąga coraz więcej uczestników. Z pewnością warto zapisać sobie tę datę w kalendarzu!

Juwenalia Krakowskie 2023 – nie tylko dla studentów!

Juwenalia to nie tylko czas rozrywki dla studentów. To także doskonała okazja dla miłośników muzyki różnych gatunków, by zobaczyć na żywo swoje ulubione zespoły. Biorąc pod uwagę różnorodność artystów i zespołów, które wystąpią na tegorocznych Juwenaliach, każdy znajdzie coś dla siebie. Czeka nas tydzień pełen muzyki, zabawy i niezapomnianych emocji!

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...