Igrzyska Europejskie 2023: Światło reflektorów na Kraków

19 czerwca 2023

Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023 obiecują niezapomniane emocje sportowe i wyjątkowe doświadczenia w jednym z najpiękniejszych miast w Europie.
Igrzyska Europejskie 2023: Światło reflektorów na Kraków

Igrzyska Europejskie 2023: Światło reflektorów na Kraków

Tylko dwa dni do rozpoczęcia: Wzrasta ekscytacja przed igrzyskami

Już tylko dwa dni pozostały do rozpoczęcia trzeciej edycji Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Krakowie, Polska. Rozgrywki rozpoczną się 21 czerwca 2023 roku, a to prestiżowe wydarzenie sportowe zgromadzi 3500 sportowców z 48 krajów na dwutygodniową rywalizację i wspólną pasję.

Wystawienie na pokaz talentu sportowego

Igrzyska Europejskie stanowią platformę dla różnorodnych dyscyplin sportowych, umożliwiając sportowcom prezentację swoich umiejętności na międzynarodowej scenie. Jednym z najważniejszych punktów programu jest rywalizacja w kajakarstwie sprinterskim, gdzie spotkają się największe gwiazdy ze wszystkich zakątków kontynentu. W programie przewidziano 16 kompletów medali, a udział weźmie 282 sportowców, którzy z pewnością zapewnią nam niezapomniane emocje.

Skoki narciarskie, ulubiony sport polskich kibiców, zadebiutują na Igrzyskach Europejskich. Pięć emocjonujących konkursów odbędzie się na Wielkiej i Średniej Krokwi, gdzie skoczkowie będą walczyć o czołowe miejsca, zachwycając publiczność swoimi niezwykłymi umiejętnościami i precyzją.

Tenis stołowy, stały punkt programu Igrzysk Europejskich od pierwszej edycji, po raz trzeci będzie gościł Jakuba Dyjasa, polskiego zawodnika. Zawody odbędą się w dniach od 23 czerwca do 1 lipca, obiecując intensywne pojedynki i niezwykłe pokazy talentu.

Drużyna Polski - Gotowa do rywalizacji

Polska może być dumna ze swojej reprezentacji na Igrzyskach Europejskich, składającej się z 370 sportowców. Ta imponująca liczba zawodników, w tym 182 kobiet i 188 mężczyzn, rywalizuje w 29 dyscyplinach sportowych, co świadczy o zaangażowaniu Polski w osiąganie doskonałości w zawodach wielodyscyplinarnych.

Uczestniczące Kraje

Igrzyska Europejskie Kraków 2023 zgromadzą reprezentacje wielu krajów, w tym Albanię, Andorrę, Armenię, Austrię, Azerbejdżan, Belgię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Cypr, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Gruzję, Niemcy, Wielką Brytanię, Grecję, Węgry, Islandię, Irlandię, Izrael, Włochy, Kosowo, Łotwę, Liechtenstein, Litwę, Luksemburg, Maltę, Monako, Czarnogórę, Holandię, Macedonię Północną, Norwegię, Polskę, Portugalię, Mołdawię, Rumunię, San Marino, Serbię, Słowację, Słowenię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię, Turcję i Ukrainę.

Ceremonia Otwarcia - Spektakularny początek Igrzysk

Wielka ceremonia otwarcia Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023 odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana o godzinie 20:30, 21 czerwca. Ta niesamowita ceremonia będzie obejmować barwny przemarsz reprezentantów 48 europejskich krajów, symbolizując jedność i ducha sportowego. Wieczór zostanie dodatkowo uświetniony przez ekscytujące występy młodych artystów polskiej sceny - Tribbs i Roxie Węgiel, a także ukraińskiego zespołu hip-hopowego Kalush. Kulminacją ceremonii będzie symboliczne zapalenie płomienia pokoju, symbolizujące harmonię i ducha fair play, które Igrzyska reprezentują.

Igrzyska Europejskie: Nie tylko sportowe emocje

Igrzyska Europejskie to doskonała okazja nie tylko do przeżywania sportowych emocji, ale także do zwiedzania miasta Kraków i całego regionu Małopolska. Kraków, ze swoją bogatą historią, zachwycającą architekturą i pulsującą kulturalną sceną, oferuje coś dla każdego. Niezależnie od tego, czy odwiedzisz historyczny Zamek Królewski na Wawelu, przechadzisz się urokliwymi uliczkami Starego Miasta czy delektujesz się tradycyjną polską kuchnią, Kraków zapewni Ci niezapomniane doświadczenia.

Aby dowiedzieć się więcej o atrakcjach w Krakowie i Małopolsce podczas Igrzysk Europejskich, odwiedź naszą oficjalną stronę internetową.

Śledź wyniki i harmonogram

Aby być na bieżąco z wynikami i harmonogramem wszystkich emocjonujących konkurencji podczas Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023, odwiedź oficjalną stronę internetową lub pobierz aplikację European Games 2023. Te platformy zapewnią Ci najnowsze informacje, abyś nie przegapił ani jednego momentu tej wielkiej rywalizacji.

Wraz z odliczaniem czasu, przygotuj się na wcielenie się w ekscytację i ducha Igrzysk Europejskich. Wspólnie świętujmy siłę sportu, jedność między narodami i dążenie do sportowej doskonałości!

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...