Baseny Zakrzówek w Krakowie: Miniatura Chorwacji w Sercu Miasta

7 czerwca 2023

Odkryj niezwykły kompleks rekreacyjny Zakrzówek, z pływającymi basenami, ścieżkami fitness i bezpłatnym wstępem, ulokowany tylko 3 km od centrum Krakowa.
Baseny Zakrzówek w Krakowie: Miniatura Chorwacji w Sercu Miasta

Baseny Zakrzówek w Krakowie: Miniatura Chorwacji w Sercu Miasta

Otwarcie Basenów Zakrzówek: Nowa Era rekreacji na Świeżym Powietrzu

Baseny Zakrzówek w Krakowie, często nazywane miniaturą Chorwacji, oficjalnie otworzą się 22 czerwca. Przed formalnym otwarciem, odwiedzający mogą korzystać z obiektu, jednak jeszcze bez opieki ratownika i na własne ryzyko, jak wskazywały znaki wokół basenów.

Od Kopalni do Miejskiej Oazy: Przemiana Zakrzówka

Cztery lata temu Zakrzówek był dzikim i nielegalnym terenem do kąpieli, utworzonym na terenach postindustrialnych, po tym jak starą, dość głęboką kopalnię zalano w 1990 roku. Ten bujny, zielony obszar, położony mniej niż 3 km od centrum miasta, szybko stał się znaczącą atrakcją dla mieszkańców Krakowa.

Pływające Baseny: Unikalna Cecha Zakrzówka

Główną atrakcją Zakrzówka jest pięć pływających basenów o zróżnicowanych rozmiarach i głębokościach. Najpłytszy z nich ma 40 cm głębokości, natomiast najgłębszy przekracza 2 m. Dwa największe baseny mają po 70 m długości. Przytwierdzone do ścian kamieniołomu konstrukcje basenów unoszą się na wodzie, podtrzymywane przez pneumatyczne wsporniki. Wokół każdego z basenów znajdują się drewniane platformy o szerokości 8 metrów, przeznaczone do opalania. Skaliste ukształtowanie terenu Zakrzówka przypomina krajobraz chorwackiego wybrzeża.

Poza Pływaniem: Zakrzówek jako Kompleksowy Obiekt Sportowy

Oprócz basenów, na terenie znajdują się także ścieżki do biegania, trasy do rolkarstwa i jazdy na rowerze oraz siłownie. Kompleks sportowy został zaprojektowany we współpracy z naukowcami z Akademii Wychowania Fizycznego. Obiekty takie jak szatnie, prysznice i kawiarnia są już dostępne, a taras widokowy jest również częścią projektu. Planowane jest również wybudowanie Centrum Sportów Wodnych, które będzie używane przez profesjonalnych sportowców.

Dostęp i Cennik: Darmowa Przestrzeń dla Społeczności

Zgodnie z ogłoszeniami Zarządu Zielonego Miasta, wejście na teren kąpieliska ma być całkowicie darmowe. Nie planują wprowadzania żadnych opłat za korzystanie z basenów.

Godziny Otwarcia i Dostęp do Zakrzówka

Obszar Zakrzówka jest otwarty non-stop, co obejmuje baseny. Jednak zgodnie z regulaminem kąpielisk, korzystanie z obiektu jest dozwolone tylko w trakcie zmian ratowników, które są między 10:00 a 18:00. Baseny są dostępne 7 dni w tygodniu.

Dla tych, którzy przyjeżdżają samochodem, miejsca parkingowe na Zakrzówku znajdują się na ulicach Norymberskiej i Wyłom. Jednak ze względu na bardzo ograniczoną ilość miejsc i brak taryfy ulgowej dla kierowców zostawiających samochody w niedozwolonych miejscach. Polecamy środki transportu publicznego.

zakrzowek krakow
Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...