Rozpoczynają się prace budowlane na terenie byłego obozu Plaszow

2 sierpnia 2023

Rozpoczynają się prace budowlane na terenie byłego obozu Plaszow, co oznacza pierwszy etap budowy Muzeum KL Plaszow.
Rozpoczynają się prace budowlane na terenie byłego obozu Plaszow

Rozpoczynają się prace budowlane na terenie byłego obozu Plaszow

Muzeum KL Plaszow informuje o rozpoczęciu na przełomie lipca i sierpnia prac budowlanych na terenie byłego obozu Plaszow. Prace będą przebiegać etapami i potrwają do końca roku.

Uwzględnienie ewentualnych zamknięć dróg

W razie zamknięcia odcinków dróg lub ścieżek, wskazane zostaną alternatywne trasy, tak aby zapewnić swobodę przemieszcza się. Muzeum KL Plaszow ma na bieżąco informować o istotnych etapach prac budowlanych.

Pierwszy etap budowy Muzeum KL Plaszow

"Zagospodarowanie terenu po byłym obozie koncentracyjnym Plaszow to pierwszy etap budowy Muzeum KL Plaszow. Umowa na zagospodarowanie terenu przewiduje wykonanie dróg i ścieżek, oznaczenie przebiegu granic zachowanego terenu po byłym obozie i przebiegu granic dwóch cmentarzy, oznaczenie punktów terenowych i przystanków historycznych, wykonanie tablic z informacjami i regulaminami, wykonanie konstrukcji pod makiety dla osób z dysfunkcją wzroku, wykonanie małej architektury oraz wykonanie okien ekspozycyjnych w terenie", wylicza miasto w komunikacie.

Prace budowlane prowadzi firma RE-Bau. Umowa została podpisana 2 czerwca. Inwestycję współfinansują miasto oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakończenie budowy Muzeum KL Plaszow planowane jest na koniec 2025 roku.

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...