Loading...

Średniowiecze Da Się Lubić: Fascynujące Wydarzenie w Muzeum Krakowa Już W Ten Weekend

Ten weekend obiecuje być niezapomnianym dla miłośników historii, ponieważ Muzeum Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie w ramach organizowanego cyklu „Średniowiecze da się lubić!”. Tym razem podróż w czasie odbędzie się w Barbakanie, gdzie odbędzie się wydarzenie prezentujące okres wczesnego średniowiecza pt. „Z najstarszych kronik Krakowa”.

Tego dnia, mieszkańcy i goście Krakowa będą mieli szansę na poznanie tradycyjnych rzemiosł, takich jak rogownictwo, wytwarzanie świec (prezentowane po raz pierwszy), snycerstwo czy zielarstwo. Rzemiosła te były praktykowane przez mieszkańców wiosek służebnych leżących u stóp wzgórza wawelskiego.

Muzeum Krakowa przygotowało również szereg atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w szyciu motanek, laleczek, szmacianek, a także wziąć udział w szkółce fechtunku i przejść tor przeszkód. Dodatkowo, przewidziano pokazy walk i wczesnośredniowiecznego uzbrojenia, a także interaktywną inscenizację dla najmłodszych tematycznie związaną z legendami Krakowa.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 18:00. Szczegółowy program jest dostępny na stronie Muzeum Krakowa na Facebooku.

Jednymi z gości tego wydarzenia będą Drużyna Grodu Horodna i Bractwo Rycerskie "Poczet Bagiennych z Wieżycy", które będą snuć opowieści z "najstarszych kronik Krakowa". Na program wydarzenia składają się interaktywne prezentacje rzemiosł, takie jak zielarstwo, tkactwo, snycerka, wyrabianie świec oraz prezentacja machin oblężniczych.

Zaplanowano również okazję do zapoznania się z prawdziwą historią Smoka Wawelskiego, a także do uczestnictwa w grach i zabawach zręcznościowych. Dla tych, którzy zawsze marzyli o byciu rycerzem, Muzeum Krakowa organizuje pokazy walk rycerskich oraz kurs obsługi machin oblężniczych.

Ale to nie koniec atrakcji! W najbliższą niedzielę, 9 lipca, o godz. 10:00, R'lyeh Cafe wspólnie z Muzeum Krakowa zaprasza do Celestatu przy ul. Lubicz 16 na prezentację i naukę gry Catan!

Catan to gra planszowa, w której wcielamy się w średniowiecznych osadników, aby przy wykorzystaniu dostępnych surowców zakładać osady, budować drogi i skolonizować jak największy obszar. Gra jest idealna na początek przygody z grami planszówkami (wiek 10+). Uwaga! Na niedzielne spotkania obowiązują limity i zapisy (20-30 osób).

Bilety na wydarzenia są dostępne w różnych cenach, począwszy od 12 zł za bilet ulgowy, po 32 zł za bilet rodzinny. Rezerwacji można dokonać w Centrum Obsługi Zwiedzających przy Rynek Główny 35 lub drogą elektroniczną na adres [email protected].

Zarezerwuj swój bilet już dzisiaj i dołącz do tej historycznej przygody organizowanej przez Muzeum Krakowa. Średniowiecze naprawdę da się lubić!

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...