Smoczy Szlak: Nowa Atrakcja Turystyczna Krakowa

28 listopada 2023

Odkryj tajemniczy Smoczy Szlak w Krakowie – interaktywna trasa turystyczna, łącząca sztukę, historię i legendy miasta w unikalne doświadczenie.
Smoczy Szlak: Nowa Atrakcja Turystyczna Krakowa

Smoczy Szlak: Nowa Atrakcja Turystyczna Krakowa

Tajemniczy Świat Smoczych Legend

Kraków, miasto o bogatej historii i wielowiekowej tradycji, wprowadza nową atrakcję turystyczną: Smoczy Szlak. Inspiracją dla tej inicjatywy jest słynna legenda o wawelskim smoku, która od pokoleń fascynuje zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających to królewskie miasto. W ramach projektu, który zrodził się z inicjatywy samych krakowian, w siedmiu różnych lokalizacjach miasta ustawiono unikatowe rzeźby przedstawiające smoki. Każda z nich, takie jak Smok Geodeta czy Smok Turysta, ma własny, niepowtarzalny charakter i symbolizuje różne aspekty życia miasta oraz jego bogatej historii.

Smocze Figury: Spotkanie Sztuki z Historią

Projekt Smoczego Szlaku jest realizacją dwóch edycji budżetu obywatelskiego, co świadczy o zaangażowaniu mieszkańców w kształtowanie przestrzeni miejskiej. Pomysłodawcami są Witold Górny, Anna Jakubiak i Mariusz Meus, a nad wykonaniem rzeźb czuwali artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w tym prof. Jan Tutaj oraz dr Jacek Dudek. Rzeźby, zaprojektowane przez Andrzeja Mleczkę i Edwarda Lutczyna, są nie tylko dziełem sztuki, ale też stały się integralną częścią krajobrazu kulturowego Krakowa.

Interaktywna Trasa Pełna Odkryć

Smoczy Szlak to nie tylko szansa na odkrycie artystycznych instalacji, ale również okazja do interaktywnego poznawania historii miasta. Każda z rzeźb jest wyposażona w tabliczki z kodami QR, które przenoszą odwiedzających do cyfrowej przestrzeni z informacjami o historii i tradycji danego miejsca. Takie nowoczesne podejście pozwala na głębsze zanurzenie się w legendy Krakowa, stanowiąc jednocześnie edukacyjne doświadczenie dla odwiedzających.

Smoczy Szlak w Przyszłości

Projekt będzie kontynuowany, gdyż w przyszłym roku planowany jest montaż kolejnych dziesięciu smoczych rzeźb. Każda z nich będzie nawiązywać do innych aspektów życia miasta, takich jak Smok Sportowiec czy Smok Lajkonik, co jeszcze bardziej wzbogaci Smoczy Szlak. To pokazuje, że Kraków nieustannie rozwija się jako miasto, które łączy swoje historyczne dziedzictwo z nowoczesnością, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Zaproszenie do Magicznego Świata

Smoczy Szlak w Krakowie to wyjątkowa okazja do odkrycia miasta z nowej perspektywy. Niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem Krakowa, czy turystą, ta trasa zapewni ci niezapomniane wrażenia, łącząc w sobie elementy legend, sztuki, historii oraz nowoczesnych technologii. Przemierzając Smoczy Szlak, każdy odwiedzający będzie miał okazję na nowo odkryć to magiczne miasto, pełne tajemnic i niezwykłych opowieści.

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...