Loading...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30. Finał tradycyjnie odbędzie się również w Krakowie.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Przejrzyj na oczy” – zebrane środki zostaną przeznaczone na okulistykę dziecięcą.

Jednak ze względu na pandemię, w tym roku nie będzie jednego koncertu, a szereg mniejszych inicjatyw w różnych częściach miasta.

‒ To kolejny finał organizowany w pandemicznej rzeczywistości. Tęsknimy za wydarzeniami, w trakcie których mogliśmy być wszyscy razem. I w tym roku zabraknie jednego wielkiego koncertu, a odbędą się mniejsze wydarzenia. Od wydarzeń w Barbakanie, przez Motoorkiestrę, przeciąganie smoka przez Wisłę, bieg, aż po szereg happeningów plenerowych – mówi Piotr Błoński, szef sztabu działającego przy urzędzie miasta.

W Krakowie w działania WOŚP zaangażuje się ponad 2 tys. wolontariuszy, których będzie można spotkać na ulicach miasta od rana do późnych godzin wieczornych.

Teg dnia wiele ważnych budynków rozświetli się na czerwono

WOŚP W KRAKOWIE: WYDARZENIA

Przeciąganie Smoka przez Wisłę
Gdzie: Bulwar Czerwieński
Kiedy:
 30.01.22, g. 12:00

Na bulwarze Czerwieńskim odbędzie się XIV Przeciąganie Smoka przez Wisłę. Uczestnicy najpierw spotkają się pod pomnikiem Mickiewicza, a następnie w kolorowym pochodzie udadzą się pod Wawel i rzeźbę Smoka Wawelskiego by tam rozpocząć zawody. Smocze atrybuty mile widziane!

MotoOrkiestra
Gdzie: parking przy Centrum Handlowym M1 (al. Pokoju 67)
Kiedy:
 30.01.22, g. 10:00

Podczas finału nie zabraknie tradycyjnej MotoOrkiestry na parkingu przy Centrum handlowym M1. W programie pokazy driftów, koncerty, licytacje motogadżetów.

Bieg Wielkich Serc
Gdzie: okolice Galerii Kazimierz
Kiedy: 30.01.22, g. 12:00

W Krakowie odbędzie się również Bieg Wielkich Serc. Pięciokilometrowa trasa będzie wiodła od Galerii Kazimierz, przez bulwar Kurlandzki, okolice mostu Grunwaldzkiego i bulwar Czerwieński.

Pokazy Małopolskiego Klubu Paralotniowego
Gdzie: Błonia Krakowskie
Kiedy: 30.01.22, g. 11:00


Na Błoniach odbędą się lotnicze pokazy Małopolskiego Klubu Paralotniowego

Jubileuszowy Finał z Grupą Golden Retrieverów/WOŚP z Clumber Spanielami
Gdzie: Rynek Główny
Kiedy: 30.01.22, g. 12:00

Już po raz szósty na Rynku Głównym pojawi się grupa ponad 20 golden retrieverów. Do WOŚP dołączą w tym roku clumber spaniele. Nie zabraknie psich przytulasów, które stopią każde serce, pomimo styczniowego chłodu.

Impreza w CH SerenadaGdzie: Centrum Handlowe Serenada (ul. Bora Komorowskiego 41)
Kiedy:
 30.01.22, g. 10:00

Centurm handlowe Serenada również gra dla WOŚP

W programie:

  • 12:30 – 13:45 Występ FunkyFree + Licytacje między występami
  • 14:00 – 15:00 Występ Sylwia Chiappini (Syla) + Licytacje
  • 15:00 – 16:30 Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna, pokaz pierwszej pomocy, SKN Opieki Położniczej UJ + Licytacje
  • 16:30 – 17:00 BailaTON – formacja Salsowa Bachatowa i Reggaetonowa + nauka tańca
  • 17:00 Występ wokalny Becky Sangolo

Licytacje

  • Samochód Toyota na weekend, profesjonalna sesja zdjęciowa, przepyszny tort, książki Ewy Wachowicz z dedykacją, vouchery do restauracji, lekcja tanga argentyńskiego i wiele innych!

Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich dla WOŚP

Krakowscy przewodnicy z Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich oprowadzają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, jak możesz w ciekawy sposób wesprzeć 30 Finał wOŚP poznając lepiej Kraków!

Poniżej lista wycieczek:

Kraków w mroku – Spotkajmy się zaraz na początku XXX Finału WOŚP – punktualnie o północy. Wtedy oficjalnie będzie już można wyjąć puszkę i wrzucać do niej pieniądze! Zapraszam na krótki spacer przez Rynek, plac Mariacki i ulicę Floriańską. Poznamy ciekawostki widoczne po zmroku – czasem lepiej, czasem gorzej. Usłyszymy również historie o „mrocznych” czasach średniowiecza i rozprawimy się z niektórymi mitami. Spacer potrwa ok. 45 minut, a zakończymy go w okolicach Barbakanu.
Data: 30.01.2022r. (niedziela), godz. 0:00. Czas trwania: ok. 45 minut.
Miejsce spotkania: Głowa na Rynku (rzeźba „Eros Spętany”)

Więcej

Muzeum Lotnictwa – Licencjonowany przewodnik po Krakowie, Krzysztof Szczuchniak zaprasza do wspólnego zwiedzania Muzeum Lotnictwa. Weź udział w tej wspaniałej przygodzie, a przy okazji wesprzyj WOŚP. Data: 30.01.2022r. (niedziela), godz. 10:00. Miejsce spotkania: Muzeum Lotnictwa Polskiego, Al. Jana Pawła II 39

Więcej

Muzyka Krakowa – Krakowska muzyka zagra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W czasie spaceru po ścisłym centrum Krakowa poznacie anegdoty dotyczące najciekawszych twórców krakowskiej sceny muzycznej. Data: 30.01.2022r. (niedziela), 10:40 Miejsce spotkania: przed wejściem do Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15

Więcej

Zakątki Podgórza –Podczas wycieczki będziecie mieli szansę poznać tajemnice Podgórza. Usłyszycie ciekawe historie. Po drodze zobaczycie przepiękne miejsca, takie jak Park im. Wojciecha Bednarskiego, czy owiane legendą Wzgórze Lasoty. Na koniec będziecie mogli podziwiać panoramę Krakowa z Kopca Kraka. Wycieczkę oprowadzi Joanna Starzec – licencjonowana przewodniczka po Krakowie. Czas trwania: ok 2h, termin spaceru: 30.01.2022, godzina 11:15, miejsce spotkania: Rynek Podgórski.

Więcej

(Nie)zwykła ulica i jej okolica. Ul. Smoleńsk – Spacer po okolicy ul. Smoleńsk, czyli o żabach, obcasach, historyzmie i modernizmie. Wycieczkę oprowadzi Antoni Szymanowicz – licencjonowany przewodnik po Krakowie. Czas trwania: ok 2h, termin spaceru: 30.01.2022, godzina 12:00, miejsce spotkania: Kino Kijów.

Więcej

Legendy krakowskie – Zapraszamy na spacer szlakiem krakowskich legend. Spacer poprowadzi licencjonowana przewodniczka miejska po Krakowie, Kamila Grodzicka, a towarzyszyć jej będzie gość specjalny – ale to niespodzianka. Czas trwania: ok 2h, termin spaceru: 30.01.2022, godzina 12:00, miejsce spotkania: pomnik Smoka Wawelskiego.

Więcej

KL Plaszow – Poznajmy trudną historię obozu z szacunkiem godnym tego miejsca. Data: 30.01.2022r. (niedziela), godz. 13:15, czas trwania: ok. 1,5 godziny, miejsce spotkania: Szary Dom (skrzyżowanie ulic Jerozolimskiej i Abrahama).

Więcej

Iluminowany Kraków – Jeśli nie miał(a)eś okazji poznać Starego Miasta Krakowa wieczorową porą, to pojawia się po temu szansa na spacerze w iluminowanej scenerii nie tylko Rynku Głównego, ale i mniej uczęszczanych zakątków krakowskiego śródmieścia. Wycieczkę oprowadzi Tomasz Rączkowski – licencjonowany przewodnik po Krakowie, autor bloga Tom Guide Krakow. Termin spaceru: 30.01.2022, godzina 18:00, miejsce spotkania: krzyż Sukiennic (czyli jego sam środek).

Więcej.

Jest tego wiecej!

To tylko niektóre z wydarzeń, które będą dziać się w Krakowie w zwiazku z finałem WOŚP. Ponadto czeka nas: Maraton Zumby, nurkowanie z klubem KRAB, wydarzeia kinowe, klubowe, Belgijka na Placu Nowym i wiele więcej!

Wszyskie dostępne wydarzenia sprawdzisz na stronie WOŚP

Replika dzwonu Zygmunt na licytacj

fot. Bogusław Świerowski/krakowpl

Działania orkiestry jak co roku wesprze miasto i instytucje kultury.

Prezydent Jacek Majchrowski i dyrektor Muzeum Inżynierii Miejskiej przekazali na licytację replikę dzwonu Zygmunt. Replika powstała z okazji jubileuszu 500-urodzin dzwonu Zygmunt i jest to kopia niemal 1:1, poza wagą bo zawieszona na mobilnym podeście replika jest stukrotnie lżejsza od ważącego 12 600 kg pierwowzoru. To na pewn ułatwi transport do nowego właścicela

To dopiero pamiątka z Krakowa!

Zachęcamy do spróbowania swoich sił w licytacji!

Wstecz
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...