Loading...
5 września 2023

Złota Polska Jesień w Krakowie: 10 Pomysłów na Spędzenie Czasu

Kraków, miasto o niezaprzeczalnym uroku i bogatej historii, w okresie jesieni przeistacza się w paletę złotych i brązowych odcieni. Wyobraź sobie kamienice przykryte czerwonym bluszczem, liście pod nogami, które szeleszczą przy każdym kroku, i powietrze nasycone aromatem jesieni. Ciepłe popołudnia mieszają się z rzeźkimi porankami i chłodnymi wieczorami, tworząc wyjątkową atmosferę.

Weather in Krakow in Autumn

Pogoda w Krakowie Jesienią

  • Wrzesień: Wrzesień w Krakowie to miesiąc, który jeszcze trzyma się lata. Oczekuj temperatur w zakresie 12-22°C i przygotuj się na chłodniejsze noce.
  • Październik: W październiku zaczyna się prawdziwa polska jesień. Temperatury spadają do 8-15°C, a dni stają się coraz krótsze.
  • Listopad: To miesiąc, kiedy możesz spodziewać się pierwszych przymrozków. Temperatury wahają się od 2 do 9°C, więc ciepłe ubrania są już niezbędne.

10 Pomysłów na Spędzenie Jesiennej Pory w Krakowie

Spacer po Plantach

Planty to doskonałe miejsce na spacer wśród kolorowej jesiennej roślinności. Można tu zebrać różne gatunki liści i kasztanów, co jest fantastyczną okazją dla dzieci i dorosłych do nauki i zabawy. To również świetna okazja na piknik wśród złotego listowiu.

A Walk in Planty Park

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Ojcow to prawdziwa oaza dla miłośników przyrody. Od września do listopada drzewa przybierają złote i czerwone barwy, tworząc niesamowitą paletę kolorów. Dodatkowo można zwiedzić Grodzisko i Zamek Pieskową Skałę, co uczyni wycieczkę jeszcze bardziej interesującą.

A Trip to Ojcow National Park

Grzane Wino, Piwo czy Cydr na Kazimierzu

Na ulicach Kazimierza, pełnych zaułków i artystycznego ducha, znajdziesz mnóstwo klimatycznych knajp. O tej porze roku szczególnie polecamy grzane wino, piwo, nie zapominając o cydrze, które smakują wyjątkowo w chłodne jesienne wieczory. Eszeweria, Singer i Mleczarnia to miejsca, które warto odwiedzić.

Mulled Wine, Beer, or Cider in Kazimierz

Bezalkoholowe Przyjemności w Lokalnych Kawiarniach

Jeżeli nie jesteś fanem alkoholu, Kraków oferuje mnóstwo lokalnych kawiarni, gdzie możesz cieszyć się kubkiem Pumpkin Spice Latte. A jeśli są tu jacyś fani Harrego Pottera - a wiemy, że tak - nie przegapcie kremowego "piwa" dostępnego w Dziórawym Kotle (Błąd w tej nazwie jest celowy).

 Krakow offers plenty of local cafes where you can enjoy a cup of Pumpkin Spice

Spływ Dunajcem

Ten tradycyjny spływ oferuje niesamowite widoki, zwłaszcza jesienią, kiedy Pieńiński Park Narodowy przybiera złote i czerwone kolory. To niezapomniane przeżycie i świetny sposób na zobaczenie polskiej przyrody. Pamiętaj, że spływy są dostępne tylko do 31 października.

Dunajec River Rafting

Wizyta na Termach

Jesień to idealny czas na odwiedzenie term. Termalne baseny są szczególnie przyjemne, kiedy na dworze jest chłodno. Wypróbuj wieczorny wyjazd na Termy Chochołowskie, gdzie ciepło wodnych basenów skontrastuje z chłodnym powietrzem.

A Visit to Thermal Baths

Auschwitz-Birkenau

Jesienna atmosfera nadaje temu miejscu dodatkowej głębi. Auschwitz-Birkenau to miejsce, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu, a jesienne miesiące sprzyjają skupieniu i refleksji.

Auschwitz-Birkenau

Muzea i Galerie

Jesień to doskonały czas na odwiedzenie muzeów i galerii. Kraków oferuje wiele takich miejsc, w tym Muzeum Narodowe i Fabryka Schindlera. To idealna okazja, aby zgłębić kulturową i historyczną stronę miasta.

czrtoryski proincess museum

Międzynarodowe Targi Książki

Jest to jedno z największych wydarzeń literackich w Polsce. Od 26 do 29 października miłośnicy literatury będą mogli znaleźć coś dla siebie, od klasycznych dzieł do nowości wydawniczych.

Degustacja Regionalnej Kuchni

O tej porze roku królują dania z dyni, grzybów i innych sezonowych składników. Odwiedź lokalne restauracje i odkryj smaki Małopolski w pełnej krasie.

Sampling Regional Cuisine
At this time of year, dishes featuring pumpkin, mushrooms, and other seasonal ingredients reign supreme. Visit local restaurants and discover the flavors of Malopolska in full bloom.

Nie przegap tej złotej pory roku w Krakowie; wykorzystaj ją w pełni, zanurzając się w jej malowniczym pięknie, bogatej kulturze i smacznej kuchni. Każda chwila jest okazją do głębszego zakochania się w tym niesamowitym mieście. Jesień w Krakowie to nie tylko pora roku; to doświadczenie. Docenią to wszyscy.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać komentarz
Proszę wpisać swoje imię
 

Dlaczego my?

Od 14 lat działamy na rynku Krakowskiej turystyki, w tym czasie obsłużyliśmy już ponad milion klientów! To doświadczenie pozwoliło nam stworzyć zorganizowany zespół, który codzienniedba, by nasze wycieczki były dopracowane w najmniejszym szczególe.
Dzięki ścisłej współpracy z podmiotami turystycznymi jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom profesjonalnie przygotowane wycieczki prowadzone przez doświadczonych przewodników, którzy z pasją dzielą się rozległą wiedzą na temat Krakowa oraz najbardziej cennych obiektów w okolicy — Auschwitz-Birkenau oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Specjalizujemy się również w organizacji wyjazdów premium. Prywatnego zwiedzania najpiękniejszych zakątków małopolski. Z przyjemnością zorganizujemy twój dzień w Zakopanem, Pieninach bądź Częstochowie.Realizujemy także transfery lotniskowe oraz inne usługi z zakresu transportu osób. Dzięki nowoczesnej flocie zapewniamy maksymalny komfort w czasie przejazdu. Każdy z naszych pracowników bez problemu komunikuje się w języku angielskim. Korzystamy z nowoczesnych systemów rezerwacyjnych, nad którymi stale czuwa nasz doświadczony zespół dyspozytorów. Codziennie dokładamy wszelkich starań by klienci, którzy nam zaufali cieszyli się najwyższą jakością świadczonych usług.

Loading...